Hotel Czarny Potok – Krynica-Zdrój

ul. Czarny Potok 65, 33-380 Krynica-Zdrój
(Average 0 of 0 Ratings)

ADRES

ul. Czarny Potok 65

33-380 Krynica-Zdrój

TELEFON

tel. +48 18 530 30 00

fax. +48 18 530 30 05

Nasze informacje o Hotelu Czarny Potok w Krynicy-Zdrój

 • Przed obiektem znajduje się parking z 2 miejscami przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami
 • Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem głównym bez pokonywania podjazdu
 • Obiekt posiada 5 jednostek mieszkalnych dedykowanych dla osób z niepełnosprawnościami
 • Wszystkie pomieszczenia usługowe hotelu (basen, SPA) są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami
 1. Plac przed obiektem, parking i wjazd

Na parkingu przed obiektem znajdują się 2 miejsca oznaczone i przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Parking znajduje się z przodu obiektu. Miejsca parkingowe znajdują się w odległości około 20 m od wejścia do budynku. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

 1. Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim.Osoba ta może do obiektu wejść wejściem głównym, nie trzeba pokonywać podjazdu.

 1. Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie dysponuje blatem o wysokości nie wyższej jak 90 cm do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Recepcja dysponuje osobnym stanowiskiem do obsługi osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Stanowisko recepcji jest dobrze doświetlone, ale nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

 1. Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z następujących pomieszczeń: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, basenu i salonu SPA. Obiekt posiada windę, która jest wyposażona w oznakowania dla osób niewidomych i informację głosową.Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

 1. Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 5 jednostek mieszkalnych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są przestronne, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w prysznic,wyposażony w odpowiednio umieszczone siedzenie, poręcz, baterię i słuchawkę. Podłoga prysznica jest na poziomie podłogi łazienki. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową.

 1. Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenie to posiada wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada ogólnodostępną toaletę dostosowaną do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.

 1. Podsumowanie

Obiekt jest poprawnie przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.Posiada aż 5 jednostek mieszkalnych dedykowanych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
hotel-imghotel-imghotel-imghotel-imghotel-imghotel-img

Tutaj jesteśmy:

Pokonać Bariery Architektoniczne

Raport na temat dostosowania obiektów noclegowych

Raport nt dostosowania obiektów noclegowych

Pin It on Pinterest

Udostępnij