Hotel Krak – Myślenice

ul. Szkolna 2, 32-400 Myślenice
(Average 0 of 0 Ratings)

ADRES

ul. Szkolna 2

32-400 Myślenice

TELEFON

tel. +48 12 373 13 13

fax. +48 12 373 12 12

STRONA WWW

www.hotelkrak.pl

Nasze informacje – Hotel Krak w Myślenicach

 • Przed obiektem znajduje się parking z 2 miejscami przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami
 • Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem i muszą wcześniej pokonać niewielki podjazd
 • Obiekt posiada 2 jednostki mieszkalne dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami
 • Wszystkie pomieszczenia usługowe hotelu są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami
 1. Plac przed obiektem, parking i wjazd

Na parkingu przed obiektem znajdują się 2 miejsca oznaczone i przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsca parkingowe znajdują się w odległości około 10 m od wejścia do budynku. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiały by poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

 1. Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Osoba ta może do obiektu wejść wejściem głównym, ale wcześniej musi pokonać podjazd o wysokości do 50 cm o bardzo łagodnym nachyleniu.

 1. Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja dysponuje blatem o wysokości nie wyższej jak 90 cm do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

 1. Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z następujących pomieszczeń: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych i sauny. Obiekt nie posiada windy i osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać jedynie z pomieszczeń na parterze budynku. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

 1. Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 2 jednostki mieszkalne dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są przestronne, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową otwartą, wyposażoną w odpowiednio umieszczone siedzenie, poręcz, baterię i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową. Uwaga, przy misce ustępowej jest tylko jedna poręcz po lewej stronie.

 1. Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenie to posiada wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada ogólnodostępną toaletę dostosowaną do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.

 1. Podsumowanie

Obiekt jest dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Posiada 2 jednostki mieszkalne dedykowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, które umiejscowione są na parterze budynku. Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

Tutaj jesteśmy:

Pokonać Bariery Architektoniczne

Raport na temat dostosowania obiektów noclegowych

Raport nt dostosowania obiektów noclegowych

Pin It on Pinterest

Udostępnij