Hotel Olimpijski „Kolna” – Kraków

30-381 Kraków, ul. Kolna 2
(Average 0 of 0 Ratings)


Ośrodek Olimpijski „KOLNA” położony na terenie Bielańsko – Tynieckiego Parku Krajobrazowego w odl. 6 km od centrum posiada obszerną, urozmaiconą infrastrukturę sportowo – rekreacyjną. To idealne miejsce na wypoczynek w każdej formie. Sprzyjają temu liczne atrakcje naszego obiektu, wysoki standard zakwaterowania, smaczna kuchnia oraz położenie na terenach zielonych, w pobliżu starorzecza Wisły, z dala od ruchliwej drogi i ośrodków przemysłowych. Dodatkowym atutem jest bliska lokalizacja lotniska Balice i autostrady A4.

ADRES

ul. Kolna 2, 30-381 Kraków

TELEFON

12 259 35 40

STRONA WWW

www.kolna.pl

FACEBOOK

BRAK

 

Nasze informacje o Hotelu Olimpijskim KOLNA

 • Parking posiada aż 9 miejsc oznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami
 • Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim
 • Windy w większości spełniają zalecane standardy
 • Obiekt posiada 8 jednostek mieszkalnych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
 • Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim
 1. Plac przed obiektem, parking i wjazd

Przed obiektem znajduje się bardzo duży parking posiadający 9 miejsc oznaczone i dostosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Parking jest ukośny do drogi, a miejsce spełnia zalecane parametry (szerokość 5,1 m, długość 4,5 m). Miejsca te znajdują się w odległości około 15 m od wejścia głównego do budynku.Nawierzchnia zatoczki oraz chodnika również spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym (ścieżki dotykowe i urządzenia głosowe). Kosze na śmieci, ławki, znaki drogowe ustawione są w sposób nie utrudniający poruszania się osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim. Obiekt dodatkowo posiada parking podziemny, który w momencie przeprowadzania badania był niedostępny z powodu remontu.

 1. Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim i jest to wejście główne. Powierzchnia przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Nie trzeba pokonywać podjazdu ani rampy.

 1. Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne nie jest prawidłowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja nie posiada odcinka lady o wysokości nie wyższej niż 90 cm ani podjazdu dla osób na wózku inwalidzkim. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie się przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

 1. Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, gabinetu odnowy, sal konferencyjnych, basenu, siłowni oraz toru kajakowego. Obiekt wyposażony jest w windy, które w większości spełniają zalecane standardy.Schody wyposażone są w obustronne poręcze, a stopnie posiadają powierzchnię antypoślizgową, nie posiadają jednak kontrastowych oznaczeń wzdłuż krawędzi stopni. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

 1. Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 8 jednostek mieszkalnych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są przestronne, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe oraz odpowiednio dostosowane meble, umożliwiające skorzystanie z nich osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe, uchwyty oraz umiejscowienie wyposażenia. Umywalka jest odpowiednio obniżona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową. Jest to kabina niezamknięta, wyposażona w odpowiednio umiejscowione siedzenie, poręcze, baterie i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie co podłoga łazienki. Toaleta wyposażona jest w miskę ustępową o zalecanej wysokości z wystarczającą przestrzenią manewrową oraz potrzebne uchwyty.

 1. Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenia te są posiadają stoły o odpowiednich wysokościach oraz wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Wszystkie pomieszczenia dostępne dla gości hotelowych są również dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie znajduje się dodatkowo 1 toaleta ogólnodostępna, przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

 1. Podsumowanie

Hotel jest bardzo dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim (brakuje mu tylko odpowiednio przystosowanej recepcji). W obiekcie jest 8 jednostek mieszkalnych, które spełniają zalecenia, co jest bardzo rzadką sytuacją. Obiektowi brakuje jednak pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

Zapoznaj się z pełną ankietą w wersji PDF

Hotel odwiedziliśmy w dniu 15.08.2015r.
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
hotel-imghotel-imghotel-imghotel-imghotel-imghotel-imghotel-img

Tutaj jesteśmy:

Pokonać Bariery Architektoniczne

Raport na temat dostosowania obiektów noclegowych

Raport nt dostosowania obiektów noclegowych

Pin It on Pinterest

Udostępnij