Hotel Prezydencki – Rzeszów

ul. Podwisłocze 48 35-309 Rzeszów
(Average 0 of 0 Ratings)

Obiekt położony jest 1 km (około 15 minut spacerem) od centrum miasta oraz w sąsiedztwie interesującej infrastruktury… Osoby kochające zakupy z pewnością ucieszy bliskość kompleksu handlowego Millenium Hall, artystów zapraszamy na koncerty do Filharmonii Podkarpackiej, a fanów sportu do aktywnego spędzenia czasu w hotelowej siłowni oraz na pobliskich trasach rowerowo-pieszych nad Wisłokiem. W hotelu Prezydenckim Goście mogą korzystać z szeregu udogodnień w postaci: kameralnej Strefy SPA, doskonałej oferty regionalnych potraw dostępnych w naszych restauracjach, punktu wymiany walut, kiosku czy garażu podziemnego.

ADRES:

ul. Podwisłocze 48

35-309 Rzeszów

TELEFON

tel. + 48 17 860 65 00

fax. + 48 17 860 65 16

Nasze informacje o Hotelu Prezydencki w Rzeszowie

 • Miejsce parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się w garażu podziemnym pod hotelem
 • Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem głównym bez pokonywania podjazdu
 • Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dedykowaną dla osób z niepełnosprawnościami
 • Obiekt dysponuje pomieszczeniami usługowymi dostępnymi dla osób z niepełnosprawnościami
 1. Plac przed obiektem, parking i wjazd

Parking przed obiektem jest duży i znajduje się on z kilku stron obiektu. Miejsce parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się w parkingu podziemnym pod obiektem. Nawierzchnia parkingu, garażu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

 1. Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim.Osoba ta może do obiektu wejść wejściem głównym, które jest na poziomie placu, w związku z czym przy obiekcie nie ma podjazdu.

 1. Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja dysponuje blatem o wysokości nie wyższej jak 90 cm do obsługi osób z niepełnosprawnościami.Recepcja jest bardzo dobrze doświetlona, ale nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

 1. Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z następujących pomieszczeń: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, salonu SPA, sauny, siłowni i sal konferencyjnych. Obiekt posiada windę, która wyposażona jest w oznakowania dla osób niewidomych oraz informację głosową.Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

 1. Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokój jest bardzo przestronny, posiada zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową,wyposażoną w krzesło dla osoby z niepełnosprawnościami, poręcz, baterię i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową. Przy misce ustępowej znajdują się poręcze po obu stronach miski.

 1. Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenie to posiada wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada dwie ogólnodostępne toalety dostosowane do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.

 1. Podsumowanie

Hotel jest dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.Posiada 1 jednostkę mieszkalną dedykowaną dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, która jest dobrze przygotowana.Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
hotel-imghotel-imghotel-imghotel-imghotel-img

Tutaj jesteśmy:

Pokonać Bariery Architektoniczne

Raport na temat dostosowania obiektów noclegowych

Raport nt dostosowania obiektów noclegowych

Pin It on Pinterest

Udostępnij