Hotel Prezydent – Krynica

Aleja Inż. Leona Nowotarskiego 3, 33 - 380 Krynica Zdrój
(Average 0 of 0 Ratings)

Hotel Prezydent**** Medical SPA & Wellness zlokalizowany jest w centrum „Perły Polskich Uzdrowisk” Krynicy Zdroju, tuż u podnóża Góry Parkowej przy słynnym Krynickim Deptaku. Tradycja Hotelu Prezydent sięga aż 1931 roku, kiedy to Prezydent RP Ignacy Mościcki zakochał się w Krynicy i podjął decyzję o budowie Willi Prezydenckiej.

ADRES:

Aleja Inż. Leona Nowotarskiego 3

33 – 380 Krynica Zdrój

TELEFON

Tel.: +48 18 473 65 00

Fax : +48 18 473 65 66

Nasze informacje o hotelu PREZYDENT

 • Przy hotelu znajduje się duży parking z jednym miejscem parkingowym przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnościami
 • Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem bocznym bez pokonywania podjazdu
 • Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dedykowaną dla osób z niepełnosprawnościami
 • Wszystkie pomieszczenia usługowe hotelu są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami
 1. Plac przed obiektem, parking i wjazd

Na parkingu przy hotelu znajduje się 1 miejsce oznaczone i prawidłowo przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Parking jest duży i znajduje się on z kilku stron obiektu. Miejsce parkingowe znajduje się w odległości około 30 m od wejścia do budynku. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

 1. Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim.Osoba ta może do obiektu wejść wejściem bocznym, które jest na poziomie placu, w związku z czym przy obiekcie nie ma podjazdu.

 1. Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja dysponuje blatem o wysokości nie wyższej jak 90 cm do obsługi osób z niepełnosprawnościami.Recepcja jest bardzo dobrze doświetlona, ale nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

 1. Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z następujących pomieszczeń: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, basenu, salonu SPA, sauny i sali konferencyjnej. Obiekt posiada windę, która wyposażona jest w oznakowania dla osób niewidomych oraz informację głosową.Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

 1. Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokój jest bardzo przestronny, posiada zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową,wyposażoną w odpowiednio umieszczone siedzenie, poręcz, baterię i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową. Przy misce ustępowej znajdują się poręcze po obu stronach miski.

 1. Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenie to posiada wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada ogólnodostępną toaletę dostosowaną do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.

 1. Podsumowanie

Hotel jest dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.Posiada 1 jednostkę mieszkalną dedykowaną dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, która jest dobrze przygotowana.Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
 • hotel-img
hotel-imghotel-imghotel-imghotel-imghotel-imghotel-imghotel-img

Tutaj jesteśmy:

Pokonać Bariery Architektoniczne

Raport na temat dostosowania obiektów noclegowych

Raport nt dostosowania obiektów noclegowych

Pin It on Pinterest

Udostępnij