AZS COSA Ośrodek w Wilkasach

Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego położony jest na zachodnim brzegu jeziora Niegocin w miejscowości Wilkasy. To jedyny w swoim rodzaju całoroczny kompleks wypoczynkowo - konferencyjny, oferujący bogatą bazę sportowo - rekreacyjną oraz nowoczesne Centrum Rehabilitacji & SPA.

ADRES

Wilkasy ul. Niegocińska 5, 11-500 Giżycko

TELEFON

+48 87 428 0 700

STRONA WWW

https://azs-wilkasy.pl/pl

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Przy hotelu znajduje się duży parking (bez oznaczenia dla osób z niepełnosprawnością ruchową)

Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem głównym bez pokonywania podjazdu (podjeżdżając samochodem pod samo wejście)

Obiekt posiada 6 jednostek mieszkalnych dedykowanych dla osób z niepełnosprawnościami

Ośrodek dysponuje największą bazą sportową na Mazurach (pięć kortów tenisowych odkrytych o nawierzchni ceglanej i całoroczna kryta hala tenisowa oraz zadaszone boisko wielofunkcyjne, boisko wielofunkcyjne do koszykówki, siatkówki, dwa boiska do piłki plażowej, boisko do piłki nożnej typu „Orlik”

Ośrodek posiada własny port AZS Wilkasy przystosowany jest do przyjęcia 200 jednostek pływających. Na terenie portu znajduje się sklep oraz Tawerna ”Rozbitek”

Wszystkie pomieszczenia usługowe hotelu są dostępne i dobrze przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Hotel znajduje się w przepięknej lokalizacji na skraju lasu, nad brzegiem trzeciego co do wielkości jeziora na Mazurach w miejscowości oddalonej 5 km od Giżycka. Przy hotelu znajduje się duży parking lecz nie posiada wyznaczonych miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Nawierzchnia parkingu i ulicy jest gładka antypoślizgowa bez wysokich krawężników i nie sprawi problemu osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się osobom niewidzącym i niedowidzącym (ścieżki dotykowe i urządzenia głosowe). Kosze na śmieci, ławki, znaki drogowe ustawione są w sposób nie utrudniający poruszania się osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim. Osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, aby wejść do budynku głównego z parkingu musi pokonać odległość około 80 m, dość stromym podjazdem z dwóch stron o gładkiej nawierzchni (wskazana pomoc asystenta)

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim i jest to wejście bezpośrednie bez podjazdów czy pochylni. Nawierzchnia dojazdowa wyłożona jest gładką fakturą, która nie sprawi problemu osobom na wózku inwalidzkim. Od wejścia do budynku do poziomu recepcji nie ma utrudnień dla poruszających się wózkiem inwalidzkim.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja posiada odcinek lady o wysokości do 90 cm. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, nie posiada pętli indukcyjnej. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie się przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, oświetlenie stanowiska recepcji umożliwia osobom niesłyszącym dobrą widoczność oraz możliwość czytania z ruchu warg.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, sali konferencyjnej, siłowni, basenu oraz sauny. Obiekt wyposażony jest w windę, która w większości spełnia zalecane standardy, winda posiada oznakowania dla osób niewidomych. Schody wyposażone są w dwustronne poręcze, stopnie posiadają powierzchnię antypoślizgową lecz nie posiadają kontrastowych oznaczeń wzdłuż krawędzi. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 6 jednostek mieszkaniowych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokój jest przestronny, posiada zalecane przestrzenie manewrowe oraz częściowo dostosowane meble, umożliwiające skorzystanie z nich osobom poruszającym się na wózku, w łazience umiejscowienie wyposażenia odpowiednio rozłożone i na odpowiedniej wysokości. Brak posadzki antypoślizgowej. Umywalka jest odpowiednio przymocowana z wystarczającym miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka jest wyposażona w kabinę niezamknięta, posiadająca około 120 cm x 90 cm powierzchni. Wyposażona jest ona w siedzenie zamocowane na wysokości 45 cm, poręcz na jednej ścianie, baterie i słuchawkę, których ułożenie nie sprawia problemów korzystającym. Podłoga kabiny jest na poziomie co podłoga pozostałej części łazienki bez progów, więc nie sprawia problemu w poruszaniu. Przy misce ustępowej mało miejsca dla poruszających się na wózku. Wysokości zalecana, poręcze po obu stronach jedna uchylna, druga skierowana do góry, uruchamianie spłuczki nie sprawia problemów. Podajnik papieru umiejscowiony za daleko.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenia te posiadają stoły o odpowiednich wysokościach oraz wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Wszystkie pomieszczenia dostępne dla gości hotelowych są również dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Osoby poruszające się na wózkiem inwalidzkim mogą bez problemów korzystać z basenu, jacuzzi, siłowni, sauny, czy sali konferencyjnej. W obiekcie znajduje się dodatkowo 2 toalety ogólnodostępne, przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Podsumowanie

Hotel jest dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie jest 6 jednostek mieszkalnych, które spełniają zalecenia dedykowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Obiektowi brakuje jednak pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

Wilkasy ul. Niegocińska 5, 11-500 Giżycko
tel: +48 87 428 0 700

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This