Plac przed obiektem, parking i wjazd
Na parkingu przy obiekcie są miejsca oznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Parking jest bardzo duży. Miejsca parkingowe znajdują się w bliskiej odległości od wejścia głównego do budynku. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Plac posiada elementy małej architektury, które ułatwiają poruszanie się osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.
Wejście do budynku
Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, bez progów, odpowiednia wysokość umieszczenia klamek, przycisków, domofonów itp. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Osoba ta może do obiektu wejść wejściem głównym i nie trzeba pokonywać podjazdu. Przedsionek również spełnia odpowiednią przestrzeń do manewrowania wózkiem inwalidzkim.
Recepcja i hall główny
Stanowisko recepcyjne jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja jest bardzo dobrze doświetlona oraz posiada odcinek lady o wysokości nie wyższej niż 90 cm. Recepcja nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.
Komunikacja pozioma i pionowa
Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, stołówki czy kuchni hotelowej, . Obiekt jest wyposażony w windę, do której dostęp umożliwiony jest z każdej kondygnacji użytkowej. Winda nie jest wyposażona w informację głosową oraz oznakowania dla osób niewidomych. Schody wykonane są z odpowiednią wysokością czy głębokością stopnia, wyposażone są w jednostronne poręcze, posiadają kontrastowe oznaczenia wzdłuż krawędzi. Korytarze i hall główny posiadają udogodnienia dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).
Jednostki mieszkalne
Obiekt posiada 5 jednostek mieszkalnych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są przestronne, posiada zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami, pokoje są także wyposażone w instalację przywoławczą. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Lustro nad umywalką zawieszone jest na wysokości 93 cm. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową niezamkniętą, o dużej powierzchni wyposażoną w siedzenie, 1 poręcz, baterie i słuchawkę (cały asortyment kabiny zawieszony jest na tej samej ścianie, co może sprawiać problemy w obsłudze osobom z niepełnosprawnościami). Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki, posiada próg zabezpieczający przed wyciekiem wody wysokości ok 2 cm. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową.
Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych
Hostel posiada w pełni wyposażoną i przystosowaną kuchnię do użytku gości.
Podsumowanie
Hotel jest bardzo dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Posiada 5 jednostek mieszkalnych dedykowanych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z ogólnie dostępnej kuchni w pełni wyposażoną do użytku gości. Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.