Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ

Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej to nowoczesny kompleks konferencyjny i sportowo-rekreacyjny, położony 10 km od Rzeszowa.
Nasz kompleks to odpowiednio przystosowana infrastruktura, zapewniająca wysoki standard wymagany przy organizacji imprez dla firm, instytucji, obozów i turniejów sportowych oraz odpoczynku. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu gwarantujemy pełne powodzenie każdego zleconego nam projektu.

ADRES

Kielnarowa 386A, 36-020 Tyczyn

TELEFON

+48 17 866 14 99

STRONA WWW

http://www.kielnarowa.wsiz.pl/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Przy obiekcie znajduje się duży parking z wieloma oznaczonymi miejscami parkingowymi przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem głównym bez pokonywania podjazdu

Obiekt posiada 3 jednostki mieszkalne dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami

Hotel posiada kompleks sportowo – konferencyjno – wypoczynkowy z hipoterapią i zooterapią, strefami wypoczynkowymi i wieloma atrakcjami bardzo dobrze przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami

Wszystkie pomieszczenia usługowe hotelu są dostępne i dobrze przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Na parkingu przy obiekcie znajduje się wiele miejsc oznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsca te są położone w różnych częściach parkingu w pobliżu każdego ważnego wejścia. Parking jest bardzo duży. Miejsca parkingowe znajdują się w bliskiej odległości od wejścia do budynku. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Wejście do budynku

Kompleks Centrum składa się z wielu obiektów, pełniących zarówno funkcje oświatowe, jak i noclegowe, wypoczynkowe i sportowe. Kompleks zajmuje bardzo dużą powierzchnię na wysokim wzgórzu. Ze względu na górzyste ukształtowanie terenu nie wszystkie obiekty są ze sobą połączone, co niekiedy może powodować konieczność pokonania kilkuset metrów na zewnątrz i na około w celu przejścia do sąsiednich budynków. Wejście do wszystkich obiektów jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, jednakże nie zawsze jest to wejście główne do danego obiektu. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Aby wejść do obiektów w większości nie trzeba pokonywać podjazdów.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne znajduje się w innym budynku niż budynek noclegowy. Nie jest ono dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, kompleksu sportowego, siłowni, sal konferencyjnych i wykładowych, pomieszczeń do zajęć z hipoterapii, zooterapii i felinoterapii. Obiekt jest wyposażony jest w windę, do której dostęp umożliwiony jest z każdej kondygnacji użytkowej. Winda nie jest wyposażona w informację głosową, jednakże posiada oznakowania dla osób niewidomych. Schody wyposażone są w poręcze, nie posiadają kontrastowych oznaczeń wzdłuż krawędzi. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 3 jednostki mieszkalne dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jedna jednostka to apartament z wieloma pokojami i aneksem kuchennym oraz osobną łazienką, Pozostałe dwa pokoje posiadają wspólną łazienkę. Pokoje są przestronne, posiada zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Lustro nad umywalką zawieszone jest za wysoko, jednakże jest uchylne. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową niezamkniętą, o dużej powierzchni wyposażoną w siedzenie, poręcz, baterie i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową oraz pojedynczą poręczą.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenia te posiadają wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada ogólnodostępną toaletę, która jest dostosowana do potrzeb osób na wózku inwalidzkim. Bardzo dużym plusem obiektu jest kompleks wypoczynkowo – sportowo – terapeutyczny z atrakcjami, które są dobrze przystosowane i dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Podsumowanie

Kompleks jest bardzo dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Dużym utrudnieniem może być jego rozmiar. Posiada 3 jednostki mieszkalne dedykowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z wielu atrakcji kompleksu, co jest rzadką sytuacją. Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

Kielnarowa 386A, 36-020 Tyczyn
tel: +48 17 866 14 99

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 243

Pin It on Pinterest

Share This