HL HOTEL LECHICKA

Hotel Lechicka jest doskonale zlokalizowany zaledwie kilka kilometrów od ścisłego centrum miasta Starego Rynku (5,7 km) oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich (8 km). Istnieje wiele możliwości dojazdu do centrum, a czas transportu to nieco ponad 20 minut.

ADRES

ul. Lechicka 101, 61-619 Poznań, Polska

TELEFON

+48 697 900 213

STRONA WWW

https://www.hotel-lechicka.pl/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Obiekt posiada 2 jednostki mieszkalne dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem głównym.

Na terenie obiektu znajduje się parking z wydzielonym 1 miejscem dla osób z niepełnosprawnościami.

Na terenie obiektu znajduje się bezpłatne Wifi, restauracja, basen, sale konferencyjne i szkoleniowe.

Wyspecjalizowana obsługa jest dostępna 24/7, aby zapewnić Ci wszelką pomoc, której możesz potrzebować.

Organizacja konferencji dla osób niepełnosprawnych oraz szkolenia, zapewniając profesjonalną obsługę.

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Przy obiekcie znajduje się parking, który posiada wyznaczone miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsce parkingowe znajduje się blisko wejścia głównego. Nawierzchnia parkingu i ulicy jest gładka antypoślizgowa bez wysokich krawężników i nie sprawi problemu osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Plac posiada elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki, znaki drogowe), które ustawione są w sposób nieutrudniający poruszania się osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim. Osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, aby wejść do budynku głównego ma zaledwie 10 metrów do pokonania z parkingu, przy którym jest odpowiednio przystosowane wejście.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Osoba ta może do obiektu wejść wejściem głównym, ale wcześniej musi pokonać podjazd o wysokości do 40 cm o łagodnym nachyleniu.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i dysponuje osobnym stanowiskiem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Recepcja posiada odcinek lady o wysokości do 90 cm. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia, nie posiada pętli indukcyjnej. Podłoga umożliwia swobodne poruszanie się przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, oświetlenie stanowiska recepcji umożliwia osobom niesłyszącym dobrą widoczność oraz możliwość czytania z ruchu warg.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, sali konferencyjnej, basenu. Obiekt wyposażony jest w windę, która w większości spełnia zalecane standardy, winda nie posiada oznakowania dla osób niewidomych. Schody wyposażone są w dwustronne poręcze, stopnie posiadają powierzchnię antypoślizgową lecz nie posiadają kontrastowych oznaczeń wzdłuż krawędzi. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 2 jednostki mieszkaniowe dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokój jest przestronny, posiada zalecane przestrzenie manewrowe oraz częściowo dostosowane meble, umożliwiające skorzystanie z nich osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Pokój wyposażony jest w instalację przyzywową. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe, poręcze i umiejscowienie wyposażenia. Umywalka jest odpowiednio przymocowana z wystarczającym miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową. Jest to kabina niezamknięta, posiadająca około 76,5 cm szerokości. Wyposażona jest ona w siedzenie, poręcz, baterie i słuchawkę, których ułożenie nie sprawia problemów korzystającym (siedzenie zawieszone na ścianie, poręcz na ścianie przyległej, na wysokości 100 cm). Podłoga kabiny jest na poziomie co podłoga pozostałej części łazienki, więc nie sprawia problemu. Miska ustępowa jest o zalecanej wysokości z wystarczającą przestrzenią manewrową, a obok niej znajdują się potrzebne uchwyty.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenia te posiadają stoły o odpowiednich wysokościach oraz wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Wszystkie pomieszczenia dostępne dla gości hotelowych są również dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie znajduje się dodatkowo 1 toaleta ogólnodostępna przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Podsumowanie

Hotel jest dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie jest 2 jednostki mieszkalne, które spełniają zalecenia dedykowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Obiektowi brakuje jednak pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

ul. Lechicka 101, 61-619 Poznań, Polska
tel: +48 697 900 213

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This