Hotel Badura

HOTEL BADURA *** w Wadowicach jest idealnym miejscem dla tych, którzy cenią elegancki styl, wspaniały klimat oraz bliskość przyrody. Wszystko to zapewnia optymalne warunki do wypoczynku, relaksu oraz pracy. Hotel położony jest przy trasie Bielsko-Biała – Kraków, kwadrans spacerem do centrum miasta, a jednocześnie w spokojnym, malowniczym zakątku nad brzegiem Skawy, przy nowo otwartej plaży. Hotel przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Dodatkowo dla naszych gości udostępniamy bezpłatny, monitorowany, całodobowy parking. Hotel przyjazny dzieciom.

ADRES

Ul. Wenecja 4, 34-100 Wadowice

TELEFON

(+48) 33 873 12 40

STRONA WWW

http://hotelbadura.pl/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Duży i wygodny parking

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim

Windy spełniają zalecane standardy

Hotel posiada 1 przestronną jednostkę mieszkalną dla osób z niepełnosprawnościami

Ceny za osobodobę od 99zł

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Na parkingu przy obiekcie nie ma miejsca oznaczonego dla osób z niepełnosprawnościami. Parking jest bardzo duży, otaczający hotel z dwóch stron. Miejsca parkingowe znajdują się w bliskiej odległości od wejścia głównego do budynku. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Osoba ta może do obiektu wejść wejściem głównym. Aby wejść do obiektu osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim musi pokonać niewielki podjazd o wysokości około 20 cm, spełniający żądane parametry.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja posiada ladę o wysokości nie wyższej niż 90 cm, jednakże nie posiada podjazdu dla osób na wózku inwalidzkim. Recepcja nie posiada także stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie się przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowych, baru i toalet ogólnodostępnych. Obiekt wyposażony jest w windę, spełniającą zalecane standardy, jednakże nie wyposażoną w oznakowania dla osób niewidomych i informację głosową. Schody wyposażone są w obustronne poręcze i spełniają żądane parametry. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokój jest przestronny, posiada zalecane przestrzenie manewrowe, jednakże część mebli w pokojach powinno zostać lepiej dostosowanych (brak obniżonych wieszaków w szafie). Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku, lustro nad umywalką zawieszone jest za wysoko i niestety nie jest uchylne. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową niezamknięta, wyposażoną w zasłonę oraz w odpowiednio umiejscowione siedzenie, poręcze, baterie i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki i nie posiada progu. Toaleta wyposażona w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Drobnym problemem może być to, że blaty stołów są na wysokości 65 cm (o 2 cm za nisko w stosunku do zalecanej min. wysokości). Pomieszczenia te posiadają wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada ogólnodostępną toaletę, która jest dostosowana do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.

Podsumowanie

Hotel jest poprawnie przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Brakuje mu jednak odpowiednio przystosowanej recepcji, dedykowanego miejsca parkingowego oraz części przystosowanych mebli w pokojach. Obiektowi brakuje również elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących. Na terenie obiektu jest także ogród z trampoliną i placem zabaw dla dzieci, do którego idąc należy pokonać 2 niewysokie stopnie, mogące stanowić przeszkodę dla niektórych osób z niepełnosprawnościami.

 

Kontakt do obiektu

Ul. Wenecja 4, 34-100 Wadowice
tel: (+48) 33 873 12 40

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This