HOTEL CZARNY POTOK

Czarny Potok**** to niezwykły kompleks hotelowy, przestrzeń zaprojektowana od podstaw po to, aby zapewnić Ci wypoczynek, jaki pokochasz. Tu nowoczesność przeplata się z beskidzką tradycją, współczesna architektura harmonizuje z otaczającą naturą, a niezwykła atmosfera tego miejsca zapewnia całej rodzinie niezapomniane doświadczenia i ulubiony relaks.

ADRES

ul. Czarny Potok 65, 33-380 Krynica-Zdrój

TELEFON

+48 18 530 30 00

STRONA WWW

https://www.hotelczarnypotok.pl/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Przed obiektem znajduje się parking z 2 miejscami przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem głównym bez pokonywania podjazdu

Obiekt posiada 5 jednostek mieszkalnych dedykowanych dla osób z niepełnosprawnościami

Wszystkie pomieszczenia usługowe hotelu (basen, SPA) są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Na parkingu przed obiektem znajdują się 2 miejsca oznaczone i przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Parking znajduje się z przodu obiektu. Miejsca parkingowe znajdują się w odległości około 20 m od wejścia do budynku. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Osoba ta może do obiektu wejść wejściem głównym, nie trzeba pokonywać podjazdu.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie dysponuje blatem o wysokości nie wyższej jak 90 cm do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Recepcja dysponuje osobnym stanowiskiem do obsługi osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Stanowisko recepcji jest dobrze doświetlone, ale nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z następujących pomieszczeń: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, basenu i salonu SPA. Obiekt posiada windę, która jest wyposażona w oznakowania dla osób niewidomych i informację głosową. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 5 jednostek mieszkalnych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są przestronne, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w prysznic, wyposażony w odpowiednio umieszczone siedzenie, poręcz, baterię i słuchawkę. Podłoga prysznica jest na poziomie podłogi łazienki. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenie to posiada wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada ogólnodostępną toaletę dostosowaną do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.

Podsumowanie

Obiekt jest poprawnie przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Posiada aż 5 jednostek mieszkalnych dedykowanych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

ul. Czarny Potok 65, 33-380 Krynica-Zdrój
tel: +48 18 530 30 00

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 243

Pin It on Pinterest

Share This