Plac przed obiektem, parking i wjazd
Na parkingu przy obiekcie nie ma miejsca oznaczonego dla osób z niepełnosprawnościami. Parking jest duży. Miejsca parkingowe znajdują się w bliskiej odległości od wejścia głównego do budynku. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiały by poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.
Wejście do budynku
Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Osoba ta może do obiektu wejść wejściem bocznym – restauracyjnym i nie trzeba pokonywać podjazdu.
Recepcja i hall główny
Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja jest bardzo dobrze doświetlona i posiada odcinek lady o wysokości około 90 cm. Recepcja nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.
Komunikacja pozioma i pionowa
Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, sal konferencyjnych. Obiekt jest wyposażony jest w 2 windy, które są starej konstrukcji i mogą być niedostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim elektrycznym. Drzwi wejściowe do wind otwierają się na szerokość zaledwie 80 cm. Dostęp do wind umożliwiony jest z każdej kondygnacji użytkowej. Windy nie są wyposażone w oznakowania dla osób niewidomych i nie posiadają informacji głosowej. Schody wyposażone są w jednostronne poręcze. Schody posiadają kontrastowe oznaczenia, ale umiejscowione są one od przodu schodów, nie od góry. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).
Jednostki mieszkalne
Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokój jest przestronny, posiada zalecane przestrzenie manewrowe. Mogą w nim zamieszkać 3 osoby. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami, jednakże wieszaki i większość półek jest poza zasięgiem osoby na wózku inwalidzkim. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Lustro nad umywalką zawieszone jest niestety za wysoko. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową niezamkniętą, o dużej powierzchni wyposażoną w dostawiane siedzenie, baterie i słuchawkę, jednakże brakuje jej poręczy. Podłoga prysznica jest na poziomie podłogi łazienki. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową oraz poręczą.
Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych
Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenia te posiadają wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada ogólnodostępną toaletę, która jest dostosowana do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.
Podsumowanie
Hotel jest poprawnie przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Posiada 1 jednostkę mieszkalną dedykowaną dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, która posiada jednak pewne braki. Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.