Hotel Jaga

Obiekt położony jest przy drodze krajowej nr 4 Kraków–Przemyśl w otoczeniu zielonych wzgórz. Dogodna lokalizacja zapewni Państwu szybki dojazd do niemal każdego miejsca w Małopolsce: Bochni, Wieliczki, Krakowa oraz Nowego Sącza. Położenie zapewnia bliskość i łatwą dostępność do szlaków turystycznych i miejsc o ciekawych krajobrazach, godnych polecenia. W pobliżu znajduje się kryta pływalna, korty tenisowe, stadnina koni. Na zagorzałych turystów czekają takie atrakcje jak zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni, Zalipia, Dworku w Dołędze, Zamku w Dębnie, oraz wiele innych zabytków w Krakowie i Wieliczce.

ADRES

32-800 Brzesko / Jasień ul. M.Konopnickiej 9

TELEFON

14 68 49 401

STRONA WWW

http://www.hoteljaga.pl/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Duży i wygodny parking

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających sięna wózku inwalidzkim

Stanowisko recepcyjne jest prawidłowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Przed obiektem znajduje się duży parking (dolny od tyłu i górny), na którym nie ma jednak miejsca oznaczonego i dostosowanego dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Parking jest prostopadły do drogi, a miejsca parkingowe znajdują się tuż przy wejściu głównym do budynku. Nawierzchnia zatoczek oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się osobom niewidzącym i niedowidzącym. Kosze na śmieci, ławki, znaki drogowe ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim. Pomiędzy dolnym i górnym parkingiem wybudowany jest podjazd dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim wyłożony kostką brukową.

Wejście do budynku

Obiekt posiada dwa wejścia – z dolnego parkingu (bezpośrednie wejście do budynku) oraz z górnego parkingu (wejście do restauracji). Wejście do obiektujest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim i jest to wejście główne (od strony dolnego parkingu). Powierzchnia przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Nie trzeba pokonywać podjazdu ani rampy.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest prawidłowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja posiada odcinek lady o wysokości nie wyższej niż 90 cm i pod nim podjazd dla osób na wózku inwalidzkim. Recepcja niestety nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych. Obiekt wyposażony jest w windę, która w większości spełniają zalecane standardy. Winda nie posiada jednak informacji głosowej i oznakowani dla osób niewidomych. Schody wyposażone są jednostronną poręcz, a stopnie posiadają powierzchnię antypoślizgową. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokój jest przestronny, posiada zalecane przestrzenie manewrowe oraz odpowiednio dostosowane meble, umożliwiające skorzystanie z nich osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Telefon dostępny jest z łóżka. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe, uchwyty oraz umiejscowienie wyposażenia. Umywalka jest odpowiednio obniżona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową. Jest to kabina niezamknięta, wyposażona w odpowiednio umiejscowione siedzenie, poręcze, baterie i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki. Toaleta wyposażona jest w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową oraz potrzebne uchwyty.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenia te są posiadają stoły o odpowiednich wysokościach oraz wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Wszystkie pomieszczenia dostępne dla gości hotelowych są również dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie nie ma dodatkowych toalet ogólnodostępnych, przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami.

Podsumowanie

Hotel jest bardzo dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie jest 1 jednostka mieszkalna, która spełnia zalecenia i parametry. Obiektowi brakuje jednak pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

Kontakt do obiektu

32-800 Brzesko / Jasień ul. M.Konopnickiej 9
tel: 14 68 49 401

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This