Hotel Leopolis

Trzygwiazdkowy Hotel w Krakowie - Leopolis słynie ze swojego położenia i rodzinnego charakteru. Obiekt usytuowany jest w atrakcyjnej dzielnicy Krakowa - Krowodrza, w otoczeniu pięknej zieleni, z dala od ulicznego zgiełku.

ADRES

ul. Juliusza Lea 253a, 30-133 Kraków

TELEFON

+48 885 260 800

STRONA WWW

http://www.leopolis.com.pl/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Przy hotelu znajduje się duży parking jednakże bez oznaczonego miejsca parkingowego przeznaczonego dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem głównym bez pokonywania podjazdu

Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dedykowaną dla osób z niepełnosprawnościami

Hotel posiada saunę i jacuzzi, które są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Przed obiektem znajduje się parking nie posiadające oznaczonego miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsca parkingowe znajdują się bezpośrednio przy wejściu głównym do budynku. Nawierzchnia zatoczki oraz chodnika umożliwia osobie poruszającej się na wózku swobodne poruszanie się. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiały by poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym (ścieżki dotykowe i urządzenia głosowe). Kosze na śmieci, ławki, znaki drogowe ustawione są w sposób nie utrudniający poruszania się osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim i jest to wejście główne. Powierzchnia przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Wejście do obiektu jest na tym samym poziomie co plac przed budynkiem i nie trzeba pokonywać rampy ani podjazdu.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja posiada odcinek lady o wysokości do 90 cm jednakże bez podjazdu dla osób na wózku inwalidzkim. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie się przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, toalet ogólnodostępnych, sauny i jacuzzi. Obiekt nie posiada windy. Schody wyposażone są w jednostronną poręcz. Stopnie posiadają powierzchnię antypoślizgową (wyłożone są wykładziną), ale nie posiadają kontrastowych oznaczeń wzdłuż krawędzi stopni. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokój jest przestronny, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe oraz odpowiednio dostosowane meble, umożliwiające skorzystanie z nich osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe, uchwyty oraz umiejscowienie wyposażenia. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku oraz lustrem na niskiej wysokości. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową. Jest to kabina niezamknięta, wyposażona w odpowiednio umiejscowione siedzenie, poręcze, baterie i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie co podłoga łazienki. Przed wejściem do kabiny trzeba pokonać próg zatrzymujący wodę, którego wysokość to około 3 cm, może on stanowić problem dla niektórych osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Toaleta wyposażona jest w miskę ustępową o zalecanej wysokości z wystarczającą przestrzenią manewrową oraz poręcz po jednej stronie.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenia te są posiadają stoły o odpowiednich wysokościach oraz wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Wszystkie pomieszczenia dostępne dla gości hotelowych są również dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie znajduje się dodatkowo 1 toaleta ogólnodostępna, przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Hotel umożliwia także gościom skorzystanie z sauny i jacuzzi. Dojazd do tych atrakcji jest przystosowany, jednakże przy wejściu do sauny brak jest uchwytów ułatwiających osobom z niepełnosprawnościami samodzielne wejście. Wejście do jacuzzi jest wyposażone w barierki i uchwyty.

Podsumowanie

Hotel jest dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie jest 1 jednostka mieszkalna, która spełnia zalecenia. Obiektowi brakuje jednak pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

ul. Juliusza Lea 253a, 30-133 Kraków
tel: +48 885 260 800

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This