Hotel Prezydencki

Obiekt położony jest 1 km (około 15 minut spacerem) od centrum miasta oraz w sąsiedztwie interesującej infrastruktury… Osoby kochające zakupy z pewnością ucieszy bliskość kompleksu handlowego Millenium Hall, artystów zapraszamy na koncerty do Filharmonii Podkarpackiej, a fanów sportu do aktywnego spędzenia czasu w hotelowej siłowni oraz na pobliskich trasach rowerowo-pieszych nad Wisłokiem. W hotelu Prezydenckim Goście mogą korzystać z szeregu udogodnień w postaci: kameralnej Strefy SPA, doskonałej oferty regionalnych potraw dostępnych w naszych restauracjach, punktu wymiany walut, kiosku czy garażu podziemnego.

ADRES

ul. Podwisłocze 48, 35-309 Rzeszów

TELEFON

+48 17 860 65 00

STRONA WWW

http://hoteleprezydenckie.pl/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Miejsce parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się w garażu podziemnym pod hotelem

Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem głównym bez pokonywania podjazdu

Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dedykowaną dla osób z niepełnosprawnościami

Obiekt dysponuje pomieszczeniami usługowymi dostępnymi dla osób z niepełnosprawnościami

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Parking przed obiektem jest duży i znajduje się on z kilku stron obiektu. Miejsce parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się w parkingu podziemnym pod obiektem. Nawierzchnia parkingu, garażu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Osoba ta może do obiektu wejść wejściem głównym, które jest na poziomie placu, w związku z czym przy obiekcie nie ma podjazdu.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja dysponuje blatem o wysokości nie wyższej jak 90 cm do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Recepcja jest bardzo dobrze doświetlona, ale nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z następujących pomieszczeń: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, salonu SPA, sauny, siłowni i sal konferencyjnych. Obiekt posiada windę, która wyposażona jest w oznakowania dla osób niewidomych oraz informację głosową. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokój jest bardzo przestronny, posiada zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową, wyposażoną w krzesło dla osoby z niepełnosprawnościami, poręcz, baterię i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową. Przy misce ustępowej znajdują się poręcze po obu stronach miski.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenie to posiada wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada dwie ogólnodostępne toalety dostosowane do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.

Podsumowanie

Hotel jest dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Posiada 1 jednostkę mieszkalną dedykowaną dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, która jest dobrze przygotowana. Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

ul. Podwisłocze 48, 35-309 Rzeszów
tel: +48 17 860 65 00

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This