Hotel QUBUS

Qubus Hotel Kraków położony jest tuż obok zabytkowej dzielnicy Kazimierz. Do dyspozycji Gości oddanych zostało aż 195 luksusowo wyposażonych pokoi. Obiekt oferuje także nowoczesne centrum fitness z sauną, jacuzzi oraz przeszklonym basenem z widokiem na Stare Miasto. Niebywałą atrakcją są także rejsy po Wiśle hotelową Q-Łódką, które odbywają się w okresie od 1. kwietnia do 31. października.

ADRES

ul. Nadwiślańska 6, 30-527 Kraków

TELEFON

+48 12 374 5 100

STRONA WWW

https://www.qubushotel.com/pl/hotel-krakow

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Pod obiektem znajduje się duży parking podziemny posiadający 2 miejsca oznaczone i dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami

Z parkingu podziemnego do obiektu można wejść za pomocą windy

Obiekt wyposażony jest w windę, która spełnia zalecane standardy, m.in. posiada informację głosową dla osób niewidomych

Obiekt posiada 3 jednostki mieszkalne dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Pod obiektem znajduje się duży parking podziemny posiadający 2 miejsca oznaczone i dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Parking jest ukośny do drogi, a miejsca parkingowe znajdują się w odległości około 5 m od wejścia do budynku. Nawierzchnia zatoczki oraz chodnika umożliwia osobie poruszającej się na wózku swobodne poruszanie się. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się osobom niewidzącym i niedowidzącym (ścieżki dotykowe i urządzenia głosowe). Kosze na śmieci, ławki, znaki drogowe ustawione są w sposób nie utrudniający poruszania się osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim i jest to wejście główne. Powierzchnia przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Wejście do hotelu jest na tym samym poziomie co plac przed obiektem i nie trzeba pokonywać podjazdu. Z parkingu podziemnego do obiektu można wejść za pomocą windy.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja posiada odcinek lady o wysokości nie wyższej jak 90 cm z wydzielonym miejscem z podjazdem dla osób na wózku inwalidzkim. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie się przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, sal konferencyjnych, salonu fryzjerskiego, siłowni oraz sauny. Obiekt wyposażony jest w windę, która spełnia zalecane standardy, m.in. posiada informację głosową dla osób niewidomych. Schody wyposażone są w jednostronne poręcze. Stopnie posiadają powierzchnię antypoślizgową, lecz nie posiadają kontrastowych oznaczeń wzdłuż krawędzi stopni. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 3 jednostki mieszkalne dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są przestronne, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe oraz odpowiednio dostosowane meble, umożliwiające skorzystanie z nich osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe, uchwyty oraz umiejscowienie wyposażenia. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową. Jest to kabina niezamknięta, wyposażona w odpowiednio umiejscowione siedzenie, poręcze, baterie i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki. Toaleta wyposażona jest w miskę ustępową o zalecanej wysokości z wystarczającą przestrzenią manewrową oraz potrzebne uchwyty.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenia te są posiadają stoły o odpowiednich wysokościach oraz wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Wszystkie pomieszczenia dostępne dla gości hotelowych są również dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie znajduje się dodatkowo 1 toaleta ogólnodostępna, przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

Podsumowanie

Hotel jest bardzo dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie są3 jednostki mieszkalne, które spełniają zalecenia. Obiektowi brakuje jednak pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

ul. Nadwiślańska 6, 30-527 Kraków
tel: +48 12 374 5 100

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This