Hotel Restauracja Spa SANVIT

Centrum Promocji Zdrowia Sanvit jest komfortowym, trzygwiazdkowym hotelem zlokalizowanym w samym centrum miasta Sanok. Hotel Sanvit dysponuje komfortowymi pokojami jedno-, dwu-, trzyosobowymi oraz apartamentami o podwyższonym standardzie, które w sumie oferują 68 miejsc noclegowych. Wszystkie jednostki mieszkalne wyposażone są w telewizory, TV SAT, telefon, bezprzewodowy Internet oraz osobne łazienki.
Ponadto hotel posiada monitorowany parking, windę, podjazdy oraz sprzęt, który umożliwia obsługę gości niepełnosprawnych.

ADRES

ul. Łazienna 1 38-500 Sanok

TELEFON

13 46 55 088

STRONA WWW

https://sanok.sanvit.pl/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Parking z 1 miejscem dedykowanym osobom z niepełnosprawnościami

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim

Winda w większości spełnia zalecane standardy

Hotel posiada 2 przestronne jednostki mieszkalne dla osób z niepełnosprawnościami

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Przed obiektem znajduje się duży parking posiadający 1 miejsce oznaczone i dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami. Parking jest prostopadły do drogi (posiada zalecaną szerokość min 3,6 m) i znajduje się w pobliżu wejścia głównego do budynku. Nawierzchnia zatoczek nie jest odpowiednio przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami(wysoki krawężnik). Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym (ścieżki dotykowe i urządzenia głosowe). Kosze na śmieci, ławki, znaki drogowe ustawione są w sposób utrudniający poruszanie się osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim. Pomiędzy parkingiem a placem przed samym wejściem do budynku trzeba pokonać stromy podjazd. Osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim potrzebować będzie pomocy osób trzecich.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim i jest to wejście główne. Powierzchnia przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne nie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie posiada odcinka lady o wysokości do 90 cm. Recepcja nie dysponuje także osobnym, wydzielonym stanowiskiem dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Recepcja nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie się przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, sali konferencyjnej, groty solnej oraz gabinetów zabiegowych. Obiekt wyposażony jest w windę, która w większości spełnia zalecane standardy, winda nie posiada informacji głosowej i oznakowania dla osób niewidomych. Schody wyposażone są w dwustronne poręcze, stopnie posiadają powierzchnię antypoślizgową lecz nie posiadają kontrastowych oznaczeń wzdłuż krawędzi. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 2 jednostki mieszkalne dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są przestronne, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe oraz częściowo dostosowane meble, umożliwiające skorzystanie z nich osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim (brak wystarczającej przestrzeni pod stołem i burkiem).Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe, poręcze i umiejscowienie wyposażenia. Umywalka jest odpowiednio przymocowana z wystarczającym miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową. Jest to kabina niezamknięta, wyposażona w odpowiednio umiejscowione siedzenie, poręcze, baterie i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie co podłoga łazienki. Toaleta wyposażona jest w miskę ustępową o zalecanej wysokości z wystarczającą przestrzenią manewrową oraz potrzebne uchwyty.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenia te są posiadają stoły o odpowiednich wysokościach oraz wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Wszystkie pomieszczenia dostępne dla gości hotelowych są również dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie znajduje się dodatkowo 1 toaleta ogólnodostępna, przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

Podsumowanie

Hotel jest poprawnie przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Wadą jest zbyt stromy pojazd oraz niedostosowana recepcja, ale ze względu na to, że jest to jedyny obiekt w Sanoku, który został poddany badaniu i ma prawidłowo przystosowane pokoje, polecamy go na naszej stronie. W obiekcie są2 jednostki mieszkalne, które spełniają zalecenia. Obiektowi brakuje jednak pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

Kontakt do obiektu

ul. Łazienna 1 38-500 Sanok
tel: 13 46 55 088

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This