Hotel Vienna House Andel’s Cracow

Hotel Vienna House Andel's Cracow to niezwykłe połączenie designu, sztuki i gościnności. Lokalna społeczność i miłośnicy sztuki, jak również podróżujący w celach służbowych i turystycznych doceniają jego położenie w samym sercu Krakowa, piękne pokoje, restaurację, bar i powierzchnię eventową.

ADRES

Pawia 3, 31-154 Kraków

TELEFON

12 660 01 00

STRONA WWW

https://www.viennahouse.com/pl/andels-cracow

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Przy hotelu znajduje się duży parking podziemny z 1 oznaczonym miejscem parkingowym przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem głównym bez pokonywania podjazdu

Obiekt posiada 2 jednostki mieszkalne dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami

Centralna lokalizacja na Starym Mieście

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Parking przy obiekcie posiada 1 miejsce oznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Parking jest duży i komfortowy, jest to parking podziemny. Miejsca parkingowe znajdują się w odległości około 10 m od wejścia do budynku. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiały by poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Osoba ta może do obiektu wejść wejściem głównym i nie trzeba pokonywać podjazdu.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja jest bardzo dobrze doświetlona i dysponuje obniżonym blatem o wysokości maksymalnej 90 cm, z podjazdem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Recepcja nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, sal konferencyjnych i sali fitness. Obiekt jest wyposażony jest w windę, do której dostęp umożliwiony jest z każdej kondygnacji użytkowej. Winda posiada oznaczenia dla osób niewidomych, jednakże nie jest wyposażona w komunikację głosową. Schody wyposażone są w jednostronne poręcze, nie posiadają kontrastowych oznaczeń wzdłuż krawędzi. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 2 jednostki mieszkalne dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Drzwi do pokoi kontrastują z kolorem ścian, przez co ułatwiają poruszanie się osobom niedowidzącym. Pokoje są przestronne, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Lustro nad umywalką zawieszone jest na prawidłowej wysokości. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową niezamkniętą, o dużej powierzchni wyposażoną w siedzenie, poręcze, baterie i słuchawkę. Podłoga prysznica jest na poziomie podłogi łazienki. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową oraz poręczami.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenia te posiadają wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada ogólnodostępną toaletę, która jest dostosowana do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.

Podsumowanie

Hotel jest dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Posiada 2 jednostki mieszkalne dedykowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

Pawia 3, 31-154 Kraków
tel: 12 660 01 00

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This