Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy „EWA”

Zapraszamy Państwa do skorzystania z pobytów rehabilitacyjnych w nowoczesnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „EWA” z bogatą ofertą zabiegów rehabilitacyjnych, gdzie najważniejsza jest poprawa Państwa stanu zdrowia.

Wykwalifikowany personel zadba o Państwa fizjoterapię, dołoży wszelkich starań aby poprawić Państwa stan zdrowia zarówno fizyczny jak i psychiczny. Gwarantujemy wysoki standard proponowanych usług, nowoczesną i bogato wyposażoną bazę zabiegową oraz miła i rodzinną atmosferę.

W naszym Ośrodku można skorzystać z pobytów pełnopłatnych lub z dofinansowaniem ze środków różnych Fundacji i Stowarzyszeń. Niestety od 2019r. nie respektujemy dofinansowań w ramach środków PFRON.

ADRES

Gnojnik 537, 32-864 Gnojnik

TELEFON

14 68 69 800

STRONA WWW

https://gnojnik.eu/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Przed obiektem znajduje się 1 miejsce oznaczone i dostosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim

Windy w większości spełniają zalecane standardy

Obiekt posiada aż 40 jednostek mieszkalnych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Przed obiektem znajduje się 1 miejsce oznaczone i dostosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Parking jest ukośny prostopadły do drogi, a miejsce spełnia zalecane parametry (szerokość 5,1 m, długość 4,5 m). Miejsce te znajduje się w odległości około 10 m od wejścia głównego do budynku, a nawierzchnia zatoczki oraz chodnika również spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym (sygnalizacji wzrokowej oraz dźwiękowej). Kosze na śmieci, ławki, znaki drogowe ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim i jest to wejście główne. Powierzchnia przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Nie trzeba pokonywać podjazdu ani rampy.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne nie jest prawidłowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja posiada odcinek lady o wysokości nie wyższej niż 90 cm, ale nie ma pod nim podjazdu dla osób na wózku inwalidzkim. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga holu umożliwia swobodne poruszanie się przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, salonu masażu, kriokomory, groty solnej, sauny i jakuzzi oraz bardzo dobrze wyposażonych sal rehabilitacyjnych. Obiekt wyposażony jest w windy, które w większości spełniają zalecane standardy. Nie posiadają one jednak informacji głosowej i oznakowania dla osób niewidomych. Schody wyposażone są w obustronne poręcze, a stopnie posiadają powierzchnię antypoślizgową. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada aż 40 jednostek mieszkalnych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są przestronne, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe oraz odpowiednio dostosowane meble, umożliwiające skorzystanie z nich osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe, uchwyty oraz umiejscowienie wyposażenia. Umywalka jest odpowiednio obniżona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową. Jest to kabina niezamknięta, wyposażona w odpowiednio umiejscowione siedzenie, poręcze, baterie i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki. Toaleta wyposażona w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową oraz potrzebne uchwyty.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenia te są posiadają stoły o odpowiednich wysokościach oraz wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Wszystkie pomieszczenia dostępne dla gości hotelowych są również dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie znajdują się dodatkowo 8 toalet ogólnodostępnych, przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami.

Podsumowanie

Ośrodek jest bardzo dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim (brakuje mu tylko odpowiednio przystosowanej recepcji). W obiekcie jest aż 40 jednostek mieszkalnych, które spełniają zalecenia, co jest bardzo rzadką sytuacją. Obiektowi brakuje jednak pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

Gnojnik 537, 32-864 Gnojnik
tel: 14 68 69 800

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 243

Pin It on Pinterest

Share This