Ośrodek rekreacyjny Leśny Zakątek

Ośrodek Rekreacyjny „Leśny Zakątek” w Jaroszowcu wchodzi w skład struktury organizacyjnej Gminnego Ośrodka Kultury W Kluczach. Obiekt po modernizacji został oddany do użytku na początku 2013roku.
Położony jest w malowniczej okolicy Jury Krakowsko – Częstochowskiej, zewsząd otoczony lasem. Niewątpliwym atutem jest niedaleki dojazd do Krakowa/ok.40 km/ i Częstochowy (ok. 70 km).

ADRES

32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 15a

TELEFON

32 6457085

STRONA WWW

http://www.lesnyzakatek.turystyka.pl/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Duży i wygodny parking z jednym wyznaczonym miejscem dla osób z niepełnosprawnościami

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających sięna wózku inwalidzkim

Winda w większości spełnia zalecane standardy

Hotel posiada 2 przestronne jednostki mieszkalne dla osób z niepełnosprawnościami

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Przed obiektem znajduje się duży parking posiadający 1 miejsce oznaczone i dostosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Parking jest prostopadły do drogi, a miejsce spełnia zalecane parametry (szerokość 3,6 m, długość 5 m). Miejsca te znajdują się w pobliżu wejścia głównego do budynku. Nawierzchnia zatoczki oraz chodnika również spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym (ścieżki dotykowe i urządzenia głosowe). Kosze na śmieci, ławki, znaki drogowe ustawione są w sposób nie utrudniający poruszania się osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim i jest to wejście główne. Powierzchnia przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Aby wejść do budynku, osoba poruszająca się na wózki inwalidzkim musi pokonać podjazd wys. do 50 cm o nachyleniu 8 %. Pochylnia nie posiada poręczy, a długość jej biegu to 4m. Nawierzchnia pochylni wyłożona jest drobną kostką brukową montowaną bezspoinowo.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne nie jest prawidłowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja posiada odcinek lady o wysokości do 90 cm ale nie posiada podjazdu dla osób na wózku inwalidzkim. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie się przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, świetlicy, Sali telewizyjnej, Sali konferencyjnej oraz basenu. Obiekt wyposażony jest w windę, która w większości spełnia zalecane standardy, jednakże nie posiada informacji głosowej o oznakowani dla osób niewidomych. Schody wyposażone są w jednostronną poręcz, a stopnie posiadają powierzchnię antypoślizgową i kontrastowe oznaczenia wzdłuż krawędzi stopni. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 2 jednostki mieszkalne dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są przestronne, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe oraz odpowiednio dostosowane meble, umożliwiające skorzystanie z nich osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe, uchwyty oraz umiejscowienie wyposażenia. Umywalka jest odpowiednio obniżona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową. Jest to kabina niezamknięta, wyposażona w odpowiednio umiejscowione siedzenie, poręcze, baterie i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie co podłoga łazienki. Toaleta wyposażona jest w miskę ustępową o zalecanej wysokości z wystarczającą przestrzenią manewrową oraz potrzebne uchwyty.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja i bar hotelowy są dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenia te są posiadają stoły o odpowiednich wysokościach oraz wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Wszystkie pomieszczenia dostępne dla gości hotelowych są również dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W obiekcie znajduje się dodatkowo 1 toaleta ogólnodostępna, przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

Podsumowanie

Hotel jest bardzo dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim (brakuje mu tylko odpowiednio przystosowanej recepcji). W obiekcie są 2 jednostki mieszkalne, które spełniają zalecenia. Obiektowi brakuje jednak pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 15a
tel: 32 6457085

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This