Pensjonat Biały Potok
KATEGORIA: Pensjonaty

Pensjonat Biały Potok to największy spośród budynków wchodzących w skład Zespołu Dolina Białego. Od lat chętnie odwiedzają go przede wszystkim miłośnicy aktywnego wypoczynku, rodziny z małymi dziećmi oraz klienci biznesowi. W pięknym, dużym ogrodzie Pensjonatu Biały Potok, z którego rozpościera się widok na Giewont znajduje się nowoczesny plac zabaw dla dzieci z piaskownicą, huśtawkami i zjeżdżalniami.

ADRES

Droga do Białego 7, 34-500 Zakopane

TELEFON

18 2014380, 18 2012228

STRONA WWW

https://www.bialypotokzakopane.pl/pl/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Przed i obok pensjonatu znajduje się duży parking z jednym, ale niestety zbyt wąskim miejscem parkingowym przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem głównym pokonując wcześniej podjazd

Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną typu apartament, dedykowaną dla osób z niepełnosprawnościami

UWAGA, aby dojść do pokoju dla osób z niepełnosprawnościami, należy pokonać wewnętrzny podjazd, który jest stromy i stosunkowo wąski (70 cm), osoby na wózku inwalidzkim będą potrzebować pomocy osób trzecich

Mieszkając w pensjonacie klienci pod pewnymi warunkami mogą skorzystać za darmo z usług Aqua Park Zakopane

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Na parkingu przy pensjonacie znajduje się jedno miejsce oznaczone dla osób z niepełnosprawnościami, jednakże jest to miejsce za wąskie. Parking jest duży i otacza obiekt z dwóch stron. Miejsca parkingowe znajdują się w bliskiej odległości od wejścia głównego do budynku, a miejsce dla osób z niepełnosprawnościami w odległości około 15 m. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry, jednakże brakuje obniżonego krawężnika, rampy ułatwiającej osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim wjazd na chodnik. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Osoba ta może do obiektu wejść wejściem głównym i musi pokonać prawidłowo wykonany podjazd o długości około 17 metrów i wysokości około 150 cm.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja dysponuje osobnym wydzielonym miejscem do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Recepcja jest bardzo dobrze doświetlona, ale nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z pomieszczeń położonych na parterze, a więc z: recepcji, jednostek mieszkalnych i restauracji hotelowej. UWAGA pomiędzy hallem wejściowym z recepcją, a korytarzem prowadzącym do jednostek mieszkalnych na parterze trzeba pokonać schody w ilości 5 stopni. Umożliwia to tymczasowa, składana rampa podjazdowa, ustawiona przy ścianie, nad schodami, która niestety ze względu na ograniczenia powierzchni jest wąska (70 cm szerokości) oraz stosunkowo stroma (około 20% nachylenia), co może spowodować poważne utrudnienia dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Zalecamy, aby przy pokonywaniu tej rampy poprosić o asekurację i pomoc osób trzecich. Obiekt nie posiada windy. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 1 jednostkę mieszkalną dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokój typu apartament jest przestronny, posiada zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku.Lustro nad umywalką zawieszone jest na odpowiedniej wysokości i jest uchylne. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową zamkniętą, o powierzchni około 0,81 m2 wyposażoną w siedzenie, 1 poręcz, baterie i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki, jednakże ze względu na zbyt małą powierzchnię kabiny skorzystanie z niej może sprawiać problemy. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową. Przy misce ustępowej brakuje poręczy po lewej stronie miski.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenie to posiada wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt nie ma ogólnodostępnej toalety dostosowanej do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.

Podsumowanie

Hotel jest częściowo przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Jego gospodarze starają się podnieść stopień przystosowania systematycznie dążąc do zniwelowania posiadanych barier. Posiada 1 jednostkę mieszkalną dedykowaną dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Osoby z niepełnosprawnościami poruszające się na wózku niestety nie mogą skorzystać z wielu atrakcji hotelu jakimi są m.in. basen i sauna ze względu na to, że znajdują się one w piwnicach obiektu, ale zarazem korzystając z hotelu mogą skorzystać nieodpłatnie z Aqua Parku w Zakopanem. Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

 

Kontakt do obiektu

Droga do Białego 7, 34-500 Zakopane
tel: 18 2014380, 18 2012228

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 243

Pin It on Pinterest

Share This