Sanatorium Cegielski
KATEGORIA: Sanatoria

Komfortowe Sanatorium “Cegielski” położone jest w centrum Rabki-Zdrój na południowym stoku góry Bania. Roztacza się stąd piękny widok na całą okolicę.
Ośrodek posiada 196 miejsc w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, TV i prawie każdy ma niezależny nasłoneczniony balkon. Do dyspozycji gości oddajemy również komfortowe apartamenty. Każdy apartament posiada pokój wypoczynkowy z balkonem, sypialnię, łazienkę oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny.

Posiadamy tytuł Ośrodka przyjaznego dla osób niepełnosprawnych nadany przez Kapitułę i przyznane cztery i pół słoneczka.

ADRES

ul. Na Banię 42, 34-700 Rabka-Zdrój

TELEFON

883 044 662

STRONA WWW

https://sanatorium-cegielski.pl/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Przed obiektem znajduje się parking z 2 miejscami przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem i muszą wcześniej pokonać niewielki podjazd

Obiekt posiada 3 jednostki mieszkalne dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami

Wszystkie pomieszczenia usługowe hotelu są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Na parkingu przed obiektem znajdują się 2 miejsca oznaczone i przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, jednakże są one nieco za wąskie. Miejsca parkingowe znajdują się w odległości około 5 m od wejścia do budynku. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiały by poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Osoba ta może do obiektu wejść wejściem głównym, ale wcześniej musi pokonać podjazd o wysokości do 50 cm o łagodnym nachyleniu.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne nie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie dysponuje blatem o wysokości nie wyższej jak 90 cm do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z następujących pomieszczeń: recepcji, jednostek mieszkalnych, wydzielonego aneksu kuchennego dla osób z niepełnosprawnościami, toalet ogólnodostępnych, basenu, gabinetów rehabilitacyjnych, placu zabaw i ogródka. Obiekt posiada windy o starej konstrukcji, i nie wyposażonych w udogodnienia dla osób niewidomych, jednakże windy te są bardzo duże i zmieszczą się w nich nawet 4 osoby na wózkach inwalidzkich. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 3 jednostki mieszkalne dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Są to 2 jednostki dwuosobowe i 1 jednostka trzyosobowa. Powierzchnia drzwi kontrastuje z kolorem korytarzy co ułatwia poruszanie się osobom niedowidzącym. Pokoje są przestronne, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Lustro w łazience umiejscowione jest zbyt wysoko (około 130 cm) i nie jest uchylne. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową otwartą. Tylko w jednej łazience kabina wyposażona jest w odpowiednio umieszczone siedzenie, poręcz, baterię i słuchawkę. W pozostałych łazienkach w pokojach dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami, dostawiane jest do kabiny prysznicowej plastikowe krzesło. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową, jednakże umiejscowiona jest ona zbyt blisko ściany, co utrudnia korzystanie z niej osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja nie jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, ponieważ muszą one pokonać 7 schodów. W związku z tym dla tych osób przygotowano aneks kuchenny z obsługa kelnerską. Pomieszczenie to posiada wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada ogólnodostępną toaletę dostosowaną do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.

Podsumowanie

Obiekt jest poprawnie przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Posiada 3 jednostki mieszkalne dedykowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, które jednak posiadają pewne niedociągnięcia. Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

ul. Na Banię 42, 34-700 Rabka-Zdrój
tel: 883 044 662

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This