Sanatorium Energetyk
KATEGORIA: Sanatoria

Sanatorium ENERGETYK położone jest na malowniczym wzgórzu , w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego, w atrakcyjnym, zacisznym centrum Krynicy-Zdroju (zaledwie 500 m od Deptaka).

ADRES

ul. Kiepury 2A 33-380 Krynica Zdrój

TELEFON

+48 18 471 55 94

STRONA WWW

http://www.energetyk-krynica.com/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Przy hotelu znajduje się mały parking bez miejsca przeznaczonego dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem głównym bez pokonywania podjazdu

Obiekt posiada 3 jednostki mieszkalne dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami

Wszystkie pomieszczenia usługowe sanatorium są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Na parkingu przy obiekcie nie ma oznaczonego i przystosowanego miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Parking jest niewielki znajduje się przy ulicy z boku obiektu. Miejsce parkingowe znajduje się w odległości około 5 m od wejścia do budynku. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Osoba ta może do obiektu wejść wejściem głównym, które jest na poziomie placu, w związku z czym przy obiekcie nie ma podjazdu.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne jest częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja dysponuje blatem o wysokości nie wyższej jak 90 cm do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Recepcja jest dobrze doświetlona, ale nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z następujących pomieszczeń: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, sali gimnastycznej i pokoi zabiegowych. Obiekt posiada windę, która wyposażona jest w oznakowania dla osób niewidomych oraz informację głosową. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 3 jednostki mieszkalne dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są przestronne, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową, wyposażoną w odpowiednio umieszczone siedzenie, poręcz, baterię i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową. Przy misce ustępowej znajdują się poręcze po obu stronach miski.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenie to posiada wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada ogólnodostępną toaletę dostosowaną do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.

Podsumowanie

Obiekt jest dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Posiada 3 jednostki mieszkalne dedykowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, które są dobrze przygotowane. Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

ul. Kiepury 2A 33-380 Krynica Zdrój
tel: +48 18 471 55 94

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This