Sanatorium Leśnik-Drzewiarz
KATEGORIA: Sanatoria

Sanatorium położone jest w samym centrum Krynicy-Zdroju – Perle Polskich Uzdrowisk. Taka lokalizacja zapewnia szybki i łatwy dostęp do Pijalni Wód Mineralnych, kina, banku, kościoła, różnych kawiarni i restauracji czy wreszcie Góry Parkowej.

ADRES

ul. Podgórna 1, 33-380 Krynica-Zdrój

TELEFON

(18) 471-28-61

STRONA WWW

https://www.lesnik-drzewiarz.pl/

FACEBOOK

Zobacz profil ->

W skrócie:

Przed obiektem znajduje się mały parking z 2 miejscami przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby poruszające się na wózku mogą do obiektu wejść wejściem bocznym pokonując podjazd

Obiekt posiada 10 jednostek mieszkalnych dedykowanych dla osób z niepełnosprawnościami

Wszystkie pomieszczenia usługowe sanatorium są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami

Nasze informacje

Plac przed obiektem, parking i wjazd

Na parkingu przed obiektem znajdują się 2 miejsca oznaczone i przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Parking jest niewielki znajduje się przy ulicy z przodu obiektu. Miejsca parkingowe znajdują się w odległości około 20 m od wejścia do budynku. Nawierzchnia parkingu oraz chodnika spełnia żądane parametry. Niestety plac nie posiada elementów małej architektury, które ułatwiałyby poruszanie się i osobom niewidzącym i niedowidzącym. Elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.) ustawione są w sposób nie utrudniający przejścia osobom niedowidzącym i niewidomym oraz poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Wejście do budynku

Wejście do obiektu jest przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia placu przed budynkiem wykonana jest z materiału umożliwiającego swobodne poruszanie się osób na wózku inwalidzkim. Osoba ta może do obiektu wejść wejściem bocznym, pokonując wcześniej prawidłowo wykonany podjazd długości około 10 m.

Recepcja i hall główny

Stanowisko recepcyjne nie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Recepcja nie dysponuje blatem o wysokości nie wyższej jak 90 cm do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Recepcja jest dobrze doświetlona, ale nie posiada stanowiskowej pętli indukcyjnej. Recepcja znajduje się w pobliżu głównego wejścia i hallu, który jest przestronny. Podłoga hallu umożliwia swobodne poruszanie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Komunikacja pozioma i pionowa

Obiekt umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim skorzystanie, bez pokonywania barier architektonicznych z następujących pomieszczeń: recepcji, jednostek mieszkalnych, restauracji hotelowej, baru, toalet ogólnodostępnych, sali gimnastycznej i pokoi zabiegowych. Obiekt posiada windę, która wyposażona jest w oznakowania dla osób niewidomych oraz informację głosową. Korytarze i hall główny nie posiadają udogodnień dla osób niedowidzących i niewidomych (ścieżek dotykowych).

Jednostki mieszkalne

Obiekt posiada 10 jednostek mieszkalnych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są przestronne, posiadają zalecane przestrzenie manewrowe. Meble w pokojach są częściowo przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część sanitarna posiada wymagane przestrzenie manewrowe. Umywalka jest odpowiednio zawieszona z miejscem na podjazd dla osoby na wózku. Łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową, wyposażoną w odpowiednio umieszczone siedzenie, poręcz, baterię i słuchawkę. Podłoga kabiny jest na poziomie podłogi łazienki. Łazienka wyposażona jest też w miskę ustępową o zalecanej wysokości, z wystarczającą przestrzenią manewrową. Przy misce ustępowej znajdują się poręcze po obu stronach miski.

Pomieszczenia gastronomiczne i pozostałe dostępne dla gości hotelowych

Restauracja jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pomieszczenie to posiada wystarczające przestrzenie manewrowe. Menu i karty dań nie posiadają opisu w alfabecie Braille’a. Obiekt posiada ogólnodostępną toaletę dostosowaną do potrzeb osób na wózku inwalidzkim.

Podsumowanie

Obiekt jest dobrze przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Posiada aż 10 jednostek mieszkalnych dedykowanych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, które są dobrze przygotowane. Obiektowi brakuje pewnych elementów wyposażenia dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kontakt do obiektu

ul. Podgórna 1, 33-380 Krynica-Zdrój
tel: (18) 471-28-61

Chcesz abyśmy odwiedzili Twój hotel?

Zadzwoń i poinformuj nas 730 777 296

Pin It on Pinterest

Share This